IF YOU SEE THIS MESSAGE YOUR BROWSER WAS IDENTIFIED AS BOT
AND REDIRECTED TO MIRROR SERVER.
IF YOU ARE NOT BOT PLEASE VERIFY YOUR BROWSER IDENTIFICATION:
Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)
Krzysztof Karpeta

Krzysztof Karpeta

| Lenkija

Krzysztofas Karpeta – violončelininkas, multiinstrumentalistas, pedagogas ir kultūros vadybininkas. Krzysztofas Karpeta gyvena labai turtingą koncertinį gyvenimą, atlikdamas ir renesanso kompozicijas, ir šiuolaikinę muziką bei džiazą. Jis specializuojasi styginių instrumentų – tiek modernios, tiek istorinės violončelės, taip pat viola da gamba, violone ir bosinės gitaros – atlikime. Menininkas turi labai įvairių pomėgių, būtent dėl kurių yra kviečiamas dalyvauti įvairiuose projektuose tiek Lenkijoje, tiek užsienyje, ir kasmet dalyvauja apie 100 meninių renginių. Krzysztofas Karpeta turi muzikos meno daktaro laipsnį, dirba mokytoju pagrindinio ugdymo įstaigose ir dėsto universitete. Jo žinios ir mokymo metodai buvo pripažinti plačioje pedagogų bendruomenėje, 2021 m. jis buvo pakviestas prisijungti prie Meno švietimo konsultantų centro darbo grupės. Menininkas Lenkijos kultūros ministerijos buvo apdovanotas stipendija, o 2014 m. Jerzy Grotowskio stipendijų komitetas, veikiantis Wroclavo stipendijų skyrimo programos rėmuose, jį apdovanojo už išskirtinius pasiekimus meno srityje.

Violončelininkas daugiausia laiko skiria jo itin mėgiamai kamerinei muzikai. 2008 m. kartu su pianistu Michału Rotu jie įkūrė duetą „Reger Duo“, o 2018 m. jie išleido albumą, kuriame įrašė Viktoriaus Jaglino kompozicijas, o šis leidimas laikytinas jų pasauline premjera. Menininkas taip pat yra Lenkijos violončelės kvarteto bendrasteigėjas, o šis ansamblis per 10 savo gyvavimo metų išsiskyrė turtinga koncertine, profesionalių įrašų atlikimo ir pedagogine veikla Europoje. Tiek Lenkijos violončelės kvartetas, tiek „Reger Duo“ pastaruoju metu intensyviai dirbo savo šalyje ir užsienyje, į repertuarą įtraukdami mažai žinomus kamerinės muzikos šedevrus, parašytus įvairių kompozitorių. Krzysztofas Karpeta taip pat yra Lenkijos Baltijos filharmonijos Gdanske violončelių grupės koncertmeisteris.

Nuo 2007 m. šis muzikas tapo aktyviu ankstyvosios muzikos atlikėju. Kartu su savo žmona jie sudaro „Fernabucco“ ansamblį, kuris specializuojasi baroko muzikos atlikime. Jų repertuare taip pat yra ir modernizmo kūrybos, kuri buvo dedikuota būtent jiems. Grodamas violončele, viola da gamba ir violone, Krzysztofas Karpeta koncertuoja su kitais išskirtiniais ankstyvosios muzikos ansambliais, tokiais kaip „Il Giardino Armonico“, „Arte dei Suonatori“, Vroclavo baroko ansamblis, „{oh!} Orkiestra“ ir „Olandijos barokas“. Menininkas taip pat atlieka romantinę muziką istoriniais šios epochos instrumentais.

Džiazo ir popmuzikos scenoje Krzysztofas Karpeta turėjo galimybę dirbti su Leszeku Możdżeru, Wojciechu Myrczeku, Stephanu Braunu, Larsu Danielssonu, Ernstu Reijsegeriu ir Tony Malaby. Muzikantas reguliariai dalyvauja atliekant albumų ir televizijos įrašus („TVP Kultura“, ZDF). Jis dirbo su „CD Accord“, DUX, „Musicon“, „Chandos“ ir „Outside Music“ įrašų leidyklomis, o jo įrašai buvo apdovanoti Fryderyko prizu 2019, 2020 ir 2021 metais.

Tokie įvairi veikla suteikė Krzysztofui Karpetai galimybę bendradarbiauti su daugybe kamerinės muzikos ansamblių ir koncertuoti daugybėje festivalių ir simpoziumų visame pasaulyje. Įkvėpimai, muzikos iššūkiai ir patirtys, įgytos šių projektų metu, turėjo tiesioginį poveikį organizacinei veiklai, kurią menininkas vykdo Lenkijoje. Jis yra Muzikos meno fondo, kuris remia jaunuosius violončelininkus ir kasmet organizuoja Tarptautinę violončelės akademiją Nysoje, viceprezidentas. Lenkijos violončelės kvartetas yra šio projekto iniciatorius ir įgyvendintojas. Krzysztofas Karpeta taip pat yra „Kultūros tiltų“ asociacijos valdybos narys, o 2022 m. jis tapo Tarptautinio Felixo Mendelssohno kamerinės muzikos festivalio Dušnikizdrujoje meno vadovu.

Menininkas yra labai aktyvus ir švietimo srityje. Jis pats yra F. Chopino pradinio ir pagrindinio lavinimo muzikos mokyklos Opolėje absolventas bei Gražinos ir Kęstučio Bacevičių muzikos akademijos Lodzėje absolventas, kur studijavo violončelę pas prof. Stanisławą Firlejų. Jis taip pat studijavo Manheimo muzikos ir atlikimo menų universitete pas prof. Michaelį Flaksmaną ir prof. Jeleną Očić. Prof. Roberto Traininis taip pat turėjo didelį poveikį jo meninei raidai. Krzysztofas Karpeta reguliariai kviečiamas į meistriškumo kursus, metodinius seminarus ir paskaitas visoje Europoje (Nyderlanduose, Graikijoje, Ispanijoje, Italijoje, Danijoje). Jis taip pat dirba kaip komisijos narys ir pirmininkas muzikos atlikimo konkursuose. Mokymas yra jo didelė aistra. Pedagogu jis pradėjo dirbti iškart po studijų baigimo – Lodzės muzikos akademijoje asistavo prof. Stanisławui Firlejui. Jis vis dar dirba šioje institucijoje, dėstydamas improvizacijos kursą violončelininkams. Jis dirba ir Karolio Lipińskio muzikos akademijoje Vroclave, kur moko griežti violončele ir dėsto kamerinės muzikos atlikimą. 2017 m. su pagyrimu apgynė daktaro disertaciją.




Kalba